
Помен на 6.000 Срба које су усташе убиле код Вишеграда
У Старом Броду код Вишеграда служен је парастос за 6.000 Срба које су усташе убиле у марту 1942. године. Више од 50 година о овом злочину на обали Дрине се ћутало. Данас ријетки преживјели свједоче о стравичним злочинима усташке “Црне легије”. Помену на мученике из Старог брода присуствовало је више стотина становника Рогатице, Вишеграда, Сокоца и Хан Пијеска. На православни празник Младенце 1942. године српску младост, дјецу, жене и старце из Источне Босне усташка „Црна легија и муслиманска милиција“ протјерали су до обале Дрине. За оне који су остали у Милошевићима и Старом Броду осванула је крвава зора. Зарад братства и јединства о стравичном злочину ћутало се пола вијека. Ни












