
Данас молитвено сабрање у Плашком
Поводом обиљежавања 75 година од злочина у комплексу логора Госпић-Јадовно-Паг 1941. године и Дана сјећања на Јадовно, данас ће у поподневним часовима почети Молитвено сабрање окупљањем код Храма Ваведења Пресвете Богородице у Плашком, у Хрватској. Исто вече, архимандрит Наум Милковић, игуман манастира Пресвете Богородице Тројеручице у Доњем Будачком, одржаће предавање под насловом “Свештеномученик Сава горњокарловачки”, потврђено је Срни у Удружењу грађана “Јадовно 1941.” из Бањалуке. У суботу, 2. јула, над Шарановом јамом на Велебиту у 10.00 часова биће служен парастос за 38.010 православних Срба, побијених у комплексу логора НДХ, Госпић-Јадовно-Паг, а парастосу ће присуствовати и члан Предсједништва БиХ из Републике Српске Младен Иванић. Након парастоса из мјеста Брушане кренуће литија













