
Хрватска: Уз дозволу полиције, чланови проусташке странке окупирале антифашистички споменик у Србу
Чланови филоусташке Аутохтоне хрватске странке права су уз дозволу полиције направили камп у центру Срба, месту с већинским српским становништвом. Како преноси портал Новости, њих десетак, на челу с председником Драженом Келеминцем, подигли су шатор испод Споменика устанку народа Хрватске, а како наводе на својим страницама, тамо намеравају да остану до 1. августа. Иако своју верзију Савске 66 оправдавају ‘одржавањем предавања о Домовинском рату’, јасно је да овом акцијом желе да спречити обележавање Дана устанка народа Хрватске 27. јула у организацији Српског народног већа и Савеза антифашистичких бораца и антифашиста Републике Хрватске и при томе запретити Србима у Хрватској. Њихове намере јасне су већ из позива којим ‘праваше, бранитеље, драговољце













