
Српске жене и дјеца скоро се и не помињу као жртве рата
Предсједник Удружења жена жртава рата Републике Српске Божица Рајилић изјавила је данас да се жене и дјеца српске националности скоро и не помињу као жртве протеклог рата, нарочито не као жртве тортуре, а само у БиХ убијено је 2.000 Српкиња. Рајилићева је навела да је велики број Српкиња у БиХ страдао у логорима, сабирним центрима и затворима хрватске војске и такозване Армије БиХ, о чему је Удружење, на чијем је челу, достављало податке и главном тужиоцу Хашког трибунала како би ови злочини били процесуирани у Суду БиХ. “Доставила сам у Хаг и списак са именима 397 жена са подручја Сарајева које су биле жртве рата, као и са подручја Подриња,













