fbpx
Претрага
Close this search box.
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Положено цвијеће код Централног спомен – крста

Парастосом на братуначком Градском гробљу, који предводи Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Хризостом и прислуживањем свијећа за покој душа настрадалих, почело је одавање почасти и централно обиљежавање страдања око 3.500 Срба из Средњег Подриња и Бирча које су убили припадници такозване Армије БиХ током протеклог рата.
Братунац – помен Фото: СРНА

Код Централног спомен-крста у Братунцу положено је цвијеће у оквиру централног обиљежавања страдања око 3.500 Срба из Средњег Подриња и Бирча које су убили припадници такозване Армије БиХ током протеклог рата.

Цвијеће су положили предсједник Републике Српске Милорад Додик, изасланик члана Предсједништва БиХ из Српске Младена Иванића, министар рада и борачко-инвалидске заштите Српске Миленко Савановић, министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Србије Александар Вулин, амбасадор Србије у БиХ Станимир Вукићевић, те изасланик руске амбасаде у БиХ и представници ОХР-а.

Код Централног спомен-крста у Братунцу предсједник Републике Српске Милорад Додик положено је цвијеће у оквиру централног обиљежавања страдања око 3.500 Срба из Средњег Подриња и Бирча које су убили припадници такозване Армије БиХ током протеклог рата.
Фото: СРНА

Код Централног спомен-крста цвијеће су положили и посланици Народне скупштине Републике Српске, српски представници у заједничким органима БиХ, као и борачке и организације породица заробљених, погинули бораца и несталих цивила, Савеза логораша, Црвеног крста Српске, те бројне општинске и страначке делегације.

Претходно је служен парастос на братуначком Градском гробљу, који је предводио Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Хризостом и прислужене су свијеће за покој душа настрадалих.

Централни комеморативни скуп одржава се поводом 24 године од великог страдања Срба у околини Сребренице и Братунца на Петровдан 1992. године и у знак сјећања и одавање почасти свим Србима средњег Подриња убијеним и погинулим у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату.

Код Централног спомен-крста у Братунцу предсједник Републике Српске Милорад Додик,минисар рада и борачко-инвалидске заштите Српске Миленко Савановић, министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Србије Александар Вулин, амбасадор Србије у БиХ Станимир Вукићевић, посланици Народне скупштине Републике Српске, српски представници у заједничким органима БиХ и други.
Фото: СРНА

Према подацима Републичког центра за истраживање ратних злочина, без једног или оба родитеља у Подрињу током протеклог рата остало је око 800 српске дјеце, а око 5.400 породица остало је без покретне и непокретне имовине.

Од априла 1992. до јануара 1993. године у нападима муслиманских снага из Сребренице уништено је и разорено на десетине српских села, масакрирано и на најбруталнији начин убијено стотине српских цивила у Сребреници и селима око Братунца, Милића, Сребренице и Скелана.

Извор: СРНА

 

Везане вијести:

Помен за настрадале Србе средњег Подриња и Бирча

Братунац: Обиљежено 20 година од егзодуса Срба | Јадовно 1941.

Огњишта оставили зарад слободе | Јадовно 1941.

Судију Илића свирепо убијали | Јадовно 1941.

 

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: