
Хрватски десничари покрећу акцију “Велебит” за супростављање Србима
Хрватски десничари покрећу акцију “Велебит” за супротстављање Србима, тврдећи да се Срби “наоружавају” новцем из буџета Хрватске. У Матици Хрватској одржана је трибина “Медијско насиље и политичка култура у Хрватској”, на којој су гостовали Звонимир Ходак, Тања Белобрајдић, Марко Љубић и Јуре Вујић. Након трибине, у подрумском простору Матице Хрватске, иако то нигдје није било најављено, новинар Марко Јурич представио је “Пројекат Велебит”, наводе хрватски портали. “Револуција. Самоорганизовање. Акција против српског наоружавања”, тим ријечима могло би се сажети представљање овог пројекта пред тристотињак посјетилаца трибине који су, судећи према реаговањима док је Јурич говорио, одушевљени овим планом. Према ријечима организатора, једна група људи изван Хрватске “повезала се и одлучила да













