
Za vojne policajce iz Lore tražili 10 godina a sad ih pustili iz splitskog zatvora
Bivši šef splitskog Vojno-istražnog centra “Lora” Tomisllav Duić i vojni policajac Emilio Bungur, koji se terete za zločine nad srpskim ratnim zarobljenicima i civilima u logoru “Lora” 1992. godine, pušteni su danas iz splitskog zatvora. Sudija Vladimir Жivaljić odlučio je da im istražni zatvor bude zamijenjen mjerom opreza koja podrazumijeva redovno javljanje policiji. Жivaljić je objasnio da su Duić i Bungur dugo vremena proveli u zatvoru, prvi 11 mjeseci, a drugi više od dvije godine, ne računajući služenje kazne u slučaju “Lora 1”, prenose hrvatski mediji. “Istražni zatvor je najstroža mjera. Ako može, uvijek se primjenjuje blaža. U slučaju određivanja istražnog zatvora, traži se brzo postupanje, a ovo je složen













