
Жrtve traže pravdu, obnovu i ljubav
Obeležavanje martovskog pogroma na KiM počelo je juče u Manastiru Gračanica služenjem parastosa stradalim žrtvama jednog od najvećih mirnodopskih zločina u ovom delu Evrope. U crkvenoj porti okupili su se građani, politički predstavnici, sveštenici, monasi, porodice i uruženja otetih i nestalih Srba. Po izlasku iz manastira, s belim ružama u rukama, kolona od nekoliko stotina osoba prošetala je glavnom ulicom i položila cveće na spomenik posvećen otetim i nestalim Srbima u Pokrajini. U galeriji Doma kulture Gračanica otvorena je izložba slika pod nazivom „Naslikaj mi Prizren”. Radovi su nastali, krajem prošle godine, na koloniji u Manastiru Svetih Arhangela kod Prizrena koji je u nasilju 17. marta 2004. teško postradao zajedno












