
Bradina, Ledići i Čemerno čekaju pravdu
Ni 25 godina otkako je na najsvirepiji način u tri srpska sela koja danas pripadaju Federaciji BiH ubijeno 117 ljudi – niko nije odgovarao Od našeg dopisnika Sarajevo – O predratnom životu Srba u selima Bradina kod Konjica, Ledići kod Trnova nadomak Sarajeva i Čemerno u opštini Ilijaš, koja su nakon Dejtona pripala Federaciji BiH, već 25 godina svedoče samo ostaci srpskih porušenih kuća, livade i njive zarasle u korov i spomen-obeležja sa imenima njihovih najbližih srodnika, svirepo likvidiranih u napadu pripadnika muslimanskih snaga. Danas u tim sablasno pustim selima, osim duhova prošlosti, „stanuje” i nepravda, jer za zločin počinjen pre četvrt veka još niko nije odgovarao. To višegodišnje ignorisanje stradanja













