
Мирко Стаменковић: Забрана “Новости” латиницом
Главни уредник (1969-1973): Графичари јављају да им је директорка штампарије “Борбе” у Загребу забранила да штампају “Новости” Када су “Новости” већ биле негде близу “Хималаја у новинском тиражу Југославије”, у редакцији се родила идеја – да “Новости” у Загребу штампамо и латиницом. Истина, идеја није оригинална. “Борба” се у целом послератном времену у Београду штампала ћирилицом, а у Загребу латиницом. Али тиражно, “Борба” је већ била на издисају. И замисао је била да попунимо ту “празнину”. Ни данас не знам шта ме је натерало да тога дана, када је требало да се штампа први број латиницом, дођем у Загреб. Већ на портирници у хотелу ме је чекала порука: графичари јављају













