
Otvoreno pismo povodom komemoracije na Bleiburgu
Savez antifašističkih boraca i antifašista Republike Hrvatske godinama upozorava i prosvjeduje zbog neobjektivnog i navijačkog izvještavanja o završetku Drugog svjetskog rata na Bleiburškom polju. Iz reportaža izvjestitelja HRT-a proizlazi da su kod Bleiburga, 15. svibnja 1945. godine, stradali hrvatski vojnici i civili i to samo zato što su bili Hrvati. Ističe se da su ubijeni vojnici, civili, žene pa čak i djeca. Prešućuje se da je ustaško domobranska grupacija pružala otpor još tjedan dana nakon kapitulacije. Izmišljaju se podaci o ubijenoj djeci iako nikada i nigdje nisu pronađeni kosturi djece u onim grobištima koja se pripisuju NOV. Mi antifašisti žalimo svaku nevinu žrtvu, bez obzira na mjesto i način stradanja.











