
СУТРА НАСТАВАК СУЂЕЊА ЗА УБИСТВО СРБА НА ЧЕМЕРНУ
У Суду БиХ сутра ће бити настављено суђење бившим припадницима Територијалне одбране и активног и резервног састава полиције такозване РБиХ који су оптужени за злочине над српским цивилима на подручју Чемерна 1992. године. Тужилаштво БиХ оптужило је Џемала Хаџића, Теуфика Турудића, Џемала Смолу, Сенада, Хариса и Бењамина Сикиру, Енеса Дурака, Мирсада, Нусрета и Мирзета Бешлију, те Хамдију Спахића да су крајем маја и у првој половини јуна 1992. године, заједно са другим њима познатим лицима, свјесно учествовали у удруженом злочиначком подухвату у селу Чемерно. Оптужница их терети да су 10. јуна 1992. године напали Чемерно у којем су убили 30 Срба, међу којима је најмлађа жртва имала 16, а најстарија













