
Извињење BMW-a због нацистичке прошлости
Берлин – Њемачки произвођач аутомобила “BMW” извинио се због своје ратне прошлости, признајући “са дубоким жаљењем” да је фирма снабдијевала нацисте возилима и да је користила робовску радну снагу. Њемачки аутомобилски гигант искористио је 100 година од оснивања компаније да се извине због нацистичке прошлости. Извињење и саопштење “дубоког жаљења” због улоге у кориштењу радника-робова ради снабдијевања Хитлеровог Трећег рајха оружјем и аеро-моторима компанија је изнијела заједно са визијом нове ере у развоју аутомобилске индустрије. У саопштењу се истиче да се компанија суочава са “мрачним поглављем своје историје” у граду Минхену, одакле нацисти, односно нацистичка партија, вуку своје коријене, пише “Дејли мејл”. Компанија је користила присилне раднике, осуђенике и логораше













