
Obilježene 72 godine od oslobađanja Broda
Polaganjem vijenaca na spomen-obilježje stradalim učesnicima Narodno-oslobodilačke borbe, u Brodu su danas obilježene 72 godine od oslobađanja ove opštine u Drugom svjetskom ratu i borbe protiv fašizma. Načelnik opštine Brod Ilija Jovičić rekao je da je u Drugom svjetskom ratu stradalo oko 2.500 Brođana, od čega je najveći broj u logorima Slavonska Požega i Jasenovac. “Жelimo da njegujemo tradiciju. Šaljemo svima poruku da sloboda i mir nemaju alternativu”, poručio je Jovičić. Predstavnik SUBNOR-a Ismet Đuherić zahvalio je građanima što su svojim dolaskom pokazali da se sjećaju velike žrtve koju su Brođani, kao i ostali učesnici Narodnooslobodilačke borbe, dali u oslobađanja Broda. Potpredsjednik Jevrejske zajednice u Doboju Dario Atijas rekao je













