
U NEDJELJU 23 GODINE OD STRADANJA SRBA IZ ČARDAKA
Drago Knežević Obilježavanje 23 godine od stradanja 37 Srba naselja Čardak biće održano u nedjelju, 26. aprila, u spomen-kompleksu na mjestu masovne grobnice gdje su posmrtni ostaci otkriveni, potvrdio je Srni predsjednik Udruženja ratnih zarobljenika opštine Derventa Drago Knežević. On je rekao da je većina Srba ubijena na Mali Vaskrs 1992. godine na kućnom pragu, a zločine su počinili pripadnici regularne vojske Hrvatske, potpomognuti paravojnim hrvatsko-bošnjačkim jedinicama iz Dervente. Osim stradanja Srba u samom naselju Čardak, pomen parastos i sjećanje biće održano i za stradale mještane u logorima Poljari, Tomasovo brdo, naselje Jasikovača-Gakovac. “Nisu bile pošteđene ni žene, djeca ni starci. Umjesto da se radujemo Vaskrsu, brojne porodice su tada












