
SJEĆANJE NA OSNIVANJE PRVOG KRAJIŠKOG KORPUSA
Polaganje vijenaca na groblju Sveti Pantelija Polaganjem vijenaca na Spomenik poginulim borcima otadžbinskog rata na groblju “Sveti Pantelija” i parastosom za sve poginule i umrle pripadnike Prvog krajiškog korpusa Vojske Republike Srpske (VRS), u hramu Svetog velikomučenika kneza Lazara u Banjaluci su danas obilježene 23 godine od osnivanja ovog korpusa. Predsjednik Boračke organizacije (BORS) Republike Srpske Milomir Savčić rekao je novinarima da je Prvi krajiški korpus VRS dao ogroman doprinos u stvaranju Republike Srpske. Nakon polaganja vijenaca na spomenik palim borcima na groblju “Sveti Pantelija”, Savčić je rekao da se mora čuvati sjećanje na poginule borce iza kojih je ostalo ogromno djelo – Republika Srpska. On je rekao da je











