
Служен парастос за 16 убијених Срба у Сердарима
Код спомен-обиљежја у селу Сердари, општина Котор Варош, данас је служен парастос за 16 Срба, које су прије 25 година убили припадници хрватско-муслиманских снага. Парастос за убијене чланове породица Сердар, Тепић и Бенцуз служио је парох врбањачки Мирко Батар уз саслужење свештенства, а вијенце на спомен-обиљежје положила је родбина жртава, начелник општине Котор Варош Зденко Сакан, предсједник општинске Борачке организације Госто Tривуновић. Њихова заједничка порука била је да је злочин у Сердарима један од највећих и најстрашнијих, јер је почињен над недужним цивилима, те да никада не смије бити заборављен. “Сваке године се окупљамо овдје да обиљежимо овај дан. Сваки пут је он једнако тужан и тежак, али овдје смо













