arrow up

Подијелите вијест:

Билећа обиљежила 25. годишњицу оснивања ВРС (ВИДЕО)

Поводом двадесет пете годишњице оснивања Војске Републике Српске, свечано је данас било и у Билећи. Посебан програм организован је у касарни “Билећки борци, а у спомен-храму Светог Василија Острошког и Тврдошког, служена је литургија.

Билећа - обиљежавање 25 година од оснивања ВРС Фото: РТРС
Билећа – обиљежавање 25 година од оснивања ВРС Фото: РТРС

На свечаности у билећкој касарни окупили су се припадници Трећег пјешадијског Република Српска пука, демобилисани борци Војске Републике Српске, чланови њихових породица и породица погинулих, али и бројни други гости. Датуми попут овог не смију се заборавити – порука је са ове свечаности.

“Да смо на правом путу свједочи чињеница да су овдје са нама велики број представника борачких организација из источне Херцеговине као и уважених представника породица погинулих бораца и цивилних жртава рата”, рекао је мајор Небојша Ивезић, командант Другог пјешадијског батаљона.

Морамо се присјетити оних који су дали све највредније за Српску, истичу борци који су прије двадесет и више година стали на браник отаџбине.

“То што Борачка организација баштини традицију обиљежавања овог датума нама много значи. Једино је ово прилика да се видимо и дружимо. Ми који смо реживјели рат једино на ове датуме се сакупимо и обиљежимо их”, рекао је Гордан Калајџић, секретар БОРС-а Фоча.

веселин Вујовић, предсједник БОРС-а Билећа је нагласио да је ово прилика да се присјете тих тешких али и славних дана.

Поводом двадесет пете годишњице оснивања Војске Републике Српске и дванаесте годишњице постојања Трећег пјешадијског Република Српска пука, организован је посебан програм. Општини Билећа и завичајном клубу “Освит”, додiјељена су и признања.

Извор: РТС

Везане вијести:

Откривено Спомен-обиљежје погинулим борцима из Невесиња и убијеним цивилима из Коњица (ВИДЕО)

Oбиљежено 25 година од формирања фочанских бригада

Сјећање на погинуле борце Војске Републике Српске

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Резиме

Без обзира на евентуална реаговања на ову књигу, аутор констатује једну трагичну чи­ње­ницу

Василије Каран

Бања Лука Казује: Корачао сам у колони која је водила у Јасе­но­вац. Колона

Бранко Граонић

Рођен 23. новембра 1939. године у селу Велика Жуљевица, Босански Нови Казује: Рођен

Даница Праштало

Рођена 14. марта 1933. године у селу Агинци, Босанска Дубица Свједочи: Давне 1933.

Милош Ћирић

Рођен 9. априла 1937. године у Горњим Подградцима, Босанска Градишка Пише: Моја сјећања

Ђуро Саватић

Рођен 6. маја 1927. године, Старчевица, Бањалука Казује: Отац Тодор, рођен 1902. године.

Томо Лучић

Рођен 1. марта 1931. године у селу Бистрица, општина Жепче Казује: Моји родитељи

Зорка Делић-Скиба

Рођена 1937. године у селу Крухарима, општина Сански Мост Свједочи: Рођена сам 27.

Гојко Ловрић

Рођен 1934. године у селу Клековци, Босанска Дубица, професор Свједочи: Ову истиниту и

Светозар Рубин

Рођен 20. јула 1940. године у селу Горња Омарска, Приједор Свједочи: Мој отац

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​