arrow up

Podijelite vijest:

BEZ MOSKVE, ČESI BI DANAS POZDRAVLJALI SA “HAJL HITLER”!

Milos_Zeman.jpg
Miloš Zeman

Da nije bilo Crvene armije i Moskve, danas bismo govorili njemački i pozdravljali sa “Hajl Hitler” – poručuje predsjednik Češke Miloš Zeman.

On najavljuje da ide u Moskvu na vojnu paradu 9. maja, u čast 70. godišnjice kraja Drugog svetskog rata, da bi odao poštu poginulim vojnicima i zahvalio što Česi ne moraju da budu “poslušni kolaboranti”.

U intervjuu za privatni radio “Frekvence 1”, Zeman je napomenuo da bez Sovjetskog Saveza ne bi bilo moguće pobijediti Hitlerovu Njemačku.

“Dvadeset miliona žrtava je cijena za tu pobjedu, tako da mi neće smetati poneki tenk na Crvenom trgu”, navodi češki predsjednik, aludirajući na kolege iz Poljske i Slovačke koji su odbili poziv predsjednika Rusije Vladimira Putina.

Oni su to obrazložili stavom da “ne mogu u trenutku sukoba u Ukrajini da gledaju defile ruske vojske”.

Na kritike da ide u Moskvu iako će tamo biti i sjevernokorejski vođa Kim Džong Un, Zeman je, šaleći se, odgovorio da će “gledati da stane što dalje od njega, kako nekom ne bi pošlo za rukom da ih uslika zajedno”.

Istovremeno, Zeman je ponovio da mu ne smeta što kroz Češku prolaze američki vojnici u konvoju pod zastavom NATO-a.

“Iznenadile su me reakcije. Razumijem da su ljudi protiv takvog premještanja, ali to ne ocjenjujem kao američku okupaciju Češke” – zaključuje Zeman.

Izvor: tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat_novo/2014/srna.png

Vezane vijesti:

MERKELOVA ODBILA POZIV NA VOJNU PARADU 9. MAJA …

NA CRVENOM TRGU VIŠE OD 20 000 VOJNIKA … – Jadovno 1941.

VOJNA PARADA 9. MAJA NA CRVENOM TRGU U … – Jadovno 1941.

 

NAJNOVIJE VIJESTI

Uvod

Tragao sam za pravim a neupadljivim naslovom za ovu knjigu, jer su za

Rezime

Bez obzira na eventualna reagovanja na ovu knjigu, autor konstatuje jednu tragičnu či­nje­nicu

Vasilije Karan

Banja Luka Kazuje: Koračao sam u koloni koja je vodila u Jase­no­vac. Kolona

Branko Graonić

Rođen 23. novembra 1939. godine u selu Velika Жuljevica, Bosanski Novi Kazuje: Rođen

Danica Praštalo

Rođena 14. marta 1933. godine u selu Aginci, Bosanska Dubica Svjedoči: Davne 1933.

Miloš Ćirić

Rođen 9. aprila 1937. godine u Gornjim Podgradcima, Bosanska Gradiška Piše: Moja sjećanja

Đuro Savatić

Rođen 6. maja 1927. godine, Starčevica, Banjaluka Kazuje: Otac Todor, rođen 1902. godine.

Tomo Lučić

Rođen 1. marta 1931. godine u selu Bistrica, opština Жepče Kazuje: Moji roditelji

Stojan Stojaković

Banjaluka Svjedoči: Rođen sam u selu Slabinja, Bosanska Dubica 15. 11. 1929. godine

Zorka Delić-Skiba

Rođena 1937. godine u selu Kruharima, opština Sanski Most Svjedoči: Rođena sam 27.

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​