
Парастос и комеморативни скуп жртвама Јадовна
Поводом обиљежавања 72 године од усташких злочина на подручју Лике, Велебита и Пага, данас је у бањалучком Храму Христа Спаситеља служен парастос невиним жртвама.Испред споменика Јасеновачким жртвама, на тргу НСРС, делегације предсједника Српске, Владе, Народне скупштине РС, као и потомци и поштоваоци жртава, положили су вијенце и одржали комеморативни скуп. О страшном злочину почињеном 1941. године, до прије неколико година мало се знало. Од 1. априла 1941. године у само 132 дана, у комплексу логора смрти Госпић-Јадовно-Паг, према истраживањима историчара, убијено је више од 40 хиљада људи. У тој стравичној бројци жртава, око 38 хиљада били су Срби, а око двије хиљаде Јевреји и припадници других народа. Највећи број жртава













