
Парастос српским жртвама Госпића биће 18.10.2015. у Новом Београду
Из Удружења Госпићана “Никола Тесла” из Београда, стигло нам jе саопштење да ће парастос тj. помен за српске жртве коjе су убиjене октобра 1991. године у Госпићу и околини, бити у недjељу 18. октобра 2015. у 14 сати у цркви Св. Ђорђа, у Староj Бежаниjи, улица Воjовођанска бр. 70. То jе прилика да се помолимо за наших 240 сународника коjи су убиjени средином октобра 1991. године у госпићком краjу, од хрватских паравоjника, коjе су предводили: Мирко Норац, Томислав Мерчеп (комадант посебне jединице “Јесење Кише“); Тихомир Орешковић (бивши емигрант и криминалац); Иван Орешковић организатор тзв. Одбране Госпића; Анте Карић, повjереник владе Хрватске за Лику; Дарко Милиновић, касниjе министар здравља и социjалне













