
Срби из Карловачке жупаније у посети Новом Саду
Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић, заменик председника Одбора за диjаспору и Србе у региону у Скупштини Србиjе Миодраг Линта и члан Градског већа Новог Сада задужен за комуналне послове Владимир Стоjковић примили су 15. октобра 2015. године у Градскоj кући заменика жупана Карловачке жупаниjе из реда Срба Синишу Љубоjевића, заменика градоначелника Огулина из реда Срба Мићу Затезала и члана Већа српске националне заjеднице у Карловачкоj жупаниjи задуженог за привреду Мирослава Травицу. На састанку jе истакнуто да на подручjу Карловачке жупаниjе живи преко 13.000 Срба и да су српске институциjе активне у очувању националног и културног идентитета нашег народа. Такође, истакнуто jе да би, поред његовања српских обичаjа и традициjе, за











