
Ratni vojni invalidi obilježili dan lica sa invaliditetom
Udruženje ratnih vojnih invalida u Novom Gradu obilježilo je danas Međunarodni dan lica sa invaliditetom. Predsjednik predsjedništva Udruženja Sretko Vajagić rekao je da Udruženje ratnih vojnih invalida u Novom Gradu mjesečno prikupi u fond solidarnosti oko 1.000 KM, a sredstva se koriste za pomoć članovima. “Ove godine dva ratna vojna invalida iz Novog Grada dobila su pomoć iz programa Fonda za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje i resornog ministarstva od po 1.250 KM za poljoprivrednu proizvodnju”, naveo je Vajagić. Načelnik opštine Novi Grad Snježana Rajilić rekla će opština i u narednom periodu pomagati boračke kategorije. Ona je dodala da je na području opštine u toku izgradnja i obnova više spomen- obilježja













