
Документарац о масакру у Двору на Уни враћен на дораду
Документарни филм ’15 – минута – Масакр у Двору’ рађен у данско-хрватској копродукцији враћен је на дораду. Наиме, након што је један хрватски бранитељ гледао филм поднио је казнену пријаву. ‘При крају Олује у Двору на Уни побијено је седам психијатријских болесника и хендикепираних људи и није јасно тко је то направио. У близини је било пуно војника свих војски, дански војници су били проматрачи. Група војника која је снимљена у филму како пролази кроз жито 10 минута прије злочина је потписана као Хрватска војска и тиме без икаквих доказа оптужена за злочин. Истраживао сам пуно материјала, ради се о превари – а ту је превару финанцирао ХАВЦ са 250.000













