
Austrija želi vlasništvo nad Hitlerovom kućom
Austrijska Vlada saopštila je da planira da preuzme vlasništvo nad kućom u kojoj je rođen Adolf Hitler kako više ne bi bila u žiži interesovanja simpatizera nacizma. Zvaničnici ističu da je odluka donesena nakon višegodišnje rasprave o tome kako spriječiti neonacističko interesovanje. Hitler je rođen u kući u gradu Braunau am In u aprilu 1889. godine. Austrijska Vlada je 1972. godine iznajmila kuću u kojoj je godinama bio smješten centar za ljude sa invaliditetom. Objekat je ispražnjen 2011. godine nakon spora između vlasti i vlasnika Gerlinde Pormer, koja je odbila da dozvili obnovu kuće. Portparol austrijskog Ministarstva unutrašnjih poslova Karl-Hajnc Grundbok izjavio je da će novi plan obuhvatiti ponudu za












