
Хрватска предсједница између двије ватре
Предсједник Хрватске Колинда Грабар Китаровић суочила се са салвом бијеса хрватских десничара након осуде злочиначког режима НДХ, али јој и они који поздрављају њен иступ замјерају да је и сама допринијела усташизацији друштва. Некада познати хрватски глумац, а сада један од највећих екстремиста Божидар Алић напао је на свом “Фејсбуку” Китаровићеву и премијера Тихомира Орешковића. “Заборавите на други мандат, госпођо предсједнице, данас сте починили политичко самоубиство пљунувши на хрватске гробове и малобројне живуће Хрвате својим љигавим, слугерањским иступом”, коментарише Алић и поручује: “Нико више не вјерује ни вама нити мутавцу од премијера. Обоје сте политички мртваци”. Њгова реакција услиједила је након изјаве Колинде Грабар Китаровић да је усташка НДХ “била












