
Dignite glas protiv veličanja ustaštva!
Više srpskih organizacija i Srba uputilo je apel Ministarstvu pravde Austrije, Vladi pokrajine Koruške i premijeru Koruške Peteru Kajzeru, kao i opštini Feklemarkt u kojem se protive veličanju ustaštva u Blajburgu. “Sa sažaljenjem smo morali da čitamo u novinama da su 14. maja na komemorativnom skupu za žrtve takozvanog Blajburškog masakra javno isticani simboli ustaša, koji su bili saveznici nacističke Nemačke”, navodi se u apelu. Nesumnjivo, dalje se ističe, da poštovanje zaslužuju oni, koji su pogubljeni u toku odmazde Titovih partizana, a da prethodno ništa nisu skrivili. “Mi smo mišljenja da komemoracija za mrtve u Blajburgu zaslužuje više poštovanja prema mrtvima. U tom kontekstu fašistička obeležja, pevanje rasističkih pesama i












