
Обиљежавање Дана одбране Сарајевско-романијске регије 16. јуна
Пододбор Владе Републике Српске за обиљежавање значајних историјских догађаја данас је на састанку у Источном Сарајеву закључио да ће обиљежавање Дана одбране Сарајевско-романијске регије ове године бити можда најмасовније у односу на протекле године. Предсједник Пододбора Велибор Дуњић рекао је новинарима након састанка да ће и ове године обиљежавање бити одржано 16. јуна на војничком гробљу на Сокоцу и спомен-цркви Соколица у манастиру Свети Георгије на Романији. Дуњић је навео да ће бити предузете мјере и осигуран бесплатан превоз за породице погинулих и за учеснике у одбрани града из свих градских општина, те подсјетио да је у егзодусу 1996. године више од 120.000 Срба напустило Сарајево. Он је навео да













