
Иванић први члан Председништва БиХ из реда српског народа на помену Србима убијеним у Јадовну
Члан Председништва БиХ из Републике Српске Младен Иванић присуствоваће у суботу, 2. јула, парастосу за 38.010 Срба, побијених у комплексу логора НДХ, Госпић – Јадовно – Паг. Иванић је први члан Председништва БиХ из реда српског народа који ће присуствовати обележавању геноцида над Србима у овим логорима, парастосу који ће бити служен над Шарановом јамом на Велебиту, са почетком у 10 часова. Организатори обележавања 75. годишњице српског страдања „Дан сећања на Јадовно 1941-2016“ су удружења грађана „Јадовно 1941.“ из Бањалуке и Београда и Епархија горњокарловачка. – Радује нас што ће обележавању страдања Срба први пут присуствовати члан Председништва БиХ из реда српског народа, не само зато што је међу убијенима













