
Резолуција о екстериторијалности логора смрти у Хрватској
У Београду је данас поводом 25 година од оснивања Републике Српске Крајине /РСК/ одржана свечана сједница Народне скупштине РСК на којој је усвојена резолуција о екстериторијалности логора смрти у Хрватској и резолуција о кажњавању злочина геноцида и злочина над српским народом у Хрватској од 1991. до 1995. године. Текстови резолуција биће упућени Народној скупштини Србије и Народној скупштини Републике Српске. Предсједник Владе РСК у прогонству Милорад Буха, који је присутним образложио садржај резолуција, изјавио је Срни да је резолуција о екстериторијалности логора смрти на подручју Хрватске донесена с циљем спречавања отвореног покушаја Хрватске и њених институција да фалсификују историју и логоре смрти прикажу као радне логоре. “Хрватска чини све да













