
Подизање споменика терористи-поруке мржње крај вртића (1)
Тако се током маја на “Твитеру” појавила фотографија направљена крај једног загребачког вртића са ужасавајућом поруком Србима… Хрватски министар културе отворено се фотографисао крај усташких знамења… Прослава Дана државности уз симболе НДХ… Током 2016. године Хрватска је била суочена са новим таласом неоусташког сентимента, који је захватио све видове живота и слојеве друштва – од фудбалских навијача до највиших тијела власти. Усташки симболи, покушаји ревизије историје, “умивање” Павелићеве НДХ, релативизација злочина почињених над Србима, Јеврејима, Ромима и антифашистима, изједначавањем, морално и статусно, усташа и партизана… Све то је праћено бројним “инцидентима”, аферама и отвореним позивима на обрачун са преосталим Србима и њиховим удружењима у Хрватској. Бројне неформалне поруке Србима и












