
Izvjesna izgradnja memorijala na Starom sajmištu u Beogradu
Izgradnja memorijalnog kompleksa na Starom sajmištu u Beogradu, gdje se tokom Drugog svjetskog rata nalazio nacistički logor za Srbe, Jevreje i Rome, nikada nije bila bliže, rekao je gradonačelnik Beograda Siniša Mali. “Logor na Sajmištu jedini je prostor Holokausta u Evropi koji nije na dostojan način obeležen i mi ćemo to promeniti”, rekao je Mali povodom obilježavanja Međunarodnog dana sjećanja na žrtve Holokausta. On je naveo da je završena izrada Nacrta zakona o budućem memorijalnom centru na Starom sajmištu, koji će imati ne samo memorijalni, već i obrazovni, muzeološki i naučnoistraživački karakter. Prvi objekat koji će biti stavljen u funkciju memorijalnog kompleksa je centralni logorski objekat – Centralna kula, prenijeli









![Zatvorenici logora Aušvic [Foto: EPA]](https://jadovno.com/wp-content/uploads/2016/01/Zene_u_logoru.jpg)


