
U Berlinu otvorena izložba o stradanju Srba u NDH
U Parohijskom domu Hrama Svetog Save u Berlinu danas je otvorena izložba “Moje Jadovno”, povodom obilježavanja 72 godine od proboja logoraša iz Jasenovca. Izložba “Moje Jadovno” svečano je otvorena u 12.00 časova nakon Svete liturgije, koju je služio paroh Veljko Gačić. Otvaranju izložbe prisustvovali su brojni posjetioci i gosti, predstavnici ambasada Srbije i BiH u Njemačkoj, te predsjednik Udruženja “Jadovno 1941.” iz Banjaluke Dušan Bastašić. Ambasador Srbije u Njemačkoj Dušan Crnogorčević izjavio je Srni da je izuzetno značajno da se ovakve izložbe održavaju zato što je to podsjećanje na najbestijalnije, najstrašnije i najmonstruoznije zločine koje ljudski um uopšte može da pojmi, a kojima je bio izložen srpski narod u Nezavisnoj











