
Ратни инвалиди вратили помагала
Ратни војни инвалиди и ампутирци данас су испред зграде Фонда здравственог осигурања /ФЗО/ у Бањалуци вратили ортопедска и медицинска помагала, изражавајући незадовољство због процедура за набавку помагала и права на бањско лијечење. Предсједник Одбора ратних-војних инвалида /РВИ/ Борачке организације Републике Српске /БОРС/ Војин Гушић рекао је да РВИ траже поједностављење процедура за добијање ортопедских помагала, односно да добију новчана средства за њихову набавку, те да ампутирци и параплегичари добију право да сваке године могу користити бањску рехабилитацију. Он је рекао да у Републици Српској има око 1.400 инвалида са тјелесним оштећењима, те да је од рата до данас од посљедица рањавања умрло око 8.000 РВИ, међу којима је велики број












