
Законом опраштамо ратну штету?
Појединачна обештећења добило тек 7.500 бивших логораша, а требало је бар 100.000 У моменту када је Пољска најавила да ће од Немачке тражити хиљаду милијарди долара ратне одштете за злочине и штету почињену током Другог светског рата, у Србији је почело да се говори о припреми закона којим би се, наводно, наша земља одрекла исплате било какве даље одштете. Ово, за “Новости”, каже адвокат Драган Нововић, председник УО Заједнице удружења жртава Другог светског рата. Нововић је до пре седам година био координатор Владине комисије за процену ратне штете. – Комисија је издејствовала да неколико хиљада људи добије извесну сатисфакцију. Не могу да кажем одштету, јер износи нису били велики. Исплате












