
Zakonom opraštamo ratnu štetu?
Pojedinačna obeštećenja dobilo tek 7.500 bivših logoraša, a trebalo je bar 100.000 U momentu kada je Poljska najavila da će od Nemačke tražiti hiljadu milijardi dolara ratne odštete za zločine i štetu počinjenu tokom Drugog svetskog rata, u Srbiji je počelo da se govori o pripremi zakona kojim bi se, navodno, naša zemlja odrekla isplate bilo kakve dalje odštete. Ovo, za “Novosti”, kaže advokat Dragan Novović, predsednik UO Zajednice udruženja žrtava Drugog svetskog rata. Novović je do pre sedam godina bio koordinator Vladine komisije za procenu ratne štete. – Komisija je izdejstvovala da nekoliko hiljada ljudi dobije izvesnu satisfakciju. Ne mogu da kažem odštetu, jer iznosi nisu bili veliki. Isplate












