
Генерал Лазаревић од сутра на слободи
Министри правде и одбране Србије Никола Селаковић и Братислав Гашић отпутоваће сутра у Хаг гђе ће сачекати пуштање на слободу генерала Владимира Лазаревића из затвора Хашког трибунала. Лазаревић, који је у затвору издржао двије трећине казне од 14 година, авионом ће бити пребачен у Ниш гђе ће га на аеродрому дочекати и министар за рад, социјална и борачка питања Србије Александар Вулин, јавља Тањуг. Лазаревић је био осуђен по командној одговорности на 14 година затвора због злочина на Косову и Метохији, као командант Приштинског корпуса, а потом и комадант Треће армије Војске Југославије 1998. и 1999. године. У Хашком затвору је провео више од 10 година, гђе се у међувремену













