
Kovač: Kroz “Loru” prošlo više od 1.000 Srba
Savez logoraša Republike Srpske raspolaže podacima da je kroz zloglasni hrvatski logor “Lora” u Splitu prošlo više od 1.000 srpskih zarobljenika, od kojih je 70 ubijeno, izjavio je predsjednik Upravnog odbora Saveza Vukan Kovač. Kovač, koji je bio zatvoren u “Lori”, rekao je Srni da za brutalne zločine nad ratnim zarobljenicima, koji su u splitski zatvor dovedeni pretežno sa područja BiH, još niko nije u Hrvatskoj odgovarao. “Postupak u vezi sa ratnim zarobljenicima u `Lori` još nije vođen, iako smo Tužilaštvu i svim ostalim relevantnim faktorima u Hrvatskoj dostavili sasvim dovoljno dokumentacije i dokaza o stradanju ratnih vojnih zarobljenika i civila”, istakao je Kovač. On je naveo da je do













