
Ковач: Кроз “Лору” прошло више од 1.000 Срба
Савез логораша Републике Српске располаже подацима да је кроз злогласни хрватски логор “Лора” у Сплиту прошло више од 1.000 српских заробљеника, од којих је 70 убијено, изјавио је предсједник Управног одбора Савеза Вукан Ковач. Ковач, који је био затворен у “Лори”, рекао је Срни да за бруталне злочине над ратним заробљеницима, који су у сплитски затвор доведени претежно са подручја БиХ, још нико није у Хрватској одговарао. “Поступак у вези са ратним заробљеницима у `Лори` још није вођен, иако смо Тужилаштву и свим осталим релевантним факторима у Хрватској доставили сасвим довољно документације и доказа о страдању ратних војних заробљеника и цивила”, истакао је Ковач. Он је навео да је до













