
Danas 74 godine od ustaškog pokolja nad Srbima u Drakuliću
Služenjem liturgije i parastosa za 2.300 ubijenih Srba, te polaganjem vijenaca na spomenik u Drakuliću danas će biti obilježene 74 godine od ustaškog pokolja u ovom banjalučkom naselju, kao i obližnjim mjestima Motike, Šargovac i rudniku Rakovac. Obilježavanje, kojem će, između ostalih prisustvovati i ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske Milenko Savanović, počeće liturgijom koja će biti služena u Spomen-hramu Svetog velikomučenika Georgija u Drakuliću, sa početkom u 9.00 časova. U 12.00 časova, kod spomen-kosturnice u Drakuliću, biće služen parastos za ubijene, nakon čega će biti položeni vijenci. Ustaše su 7. februara 1942. izvršile pokolj srpskog stanovništva u banjalučkim selima Drakulić, Motike, Šargovac i rudniku Rakovac. Prema do sada












