arrow up

Подијелите вијест:

Старца убили па му на главу набили партизанску капу?

Krstinja_ubistvo.jpg

У Крстињи код Воjнића послиjеподне jе пронађено тиjело мртвог 75-годишњака, извиjестила jе ПУ карловачка.
Капортал пише да jе несретног старца Момчила Шпановића полициjа на кућном прагу пронашла покривеног деком, док му jе на главу била стављена партизанска капа са звиjездом петокраком.

Замjеник жупаниjске државне одвjетнице jе на мjесту догађаjа потврдио да се ради о насилноj смрти, а Шпановићево тиjело jе пребачено на обдукциjу у карловачку болницу. Сумња се како jе старац ипак убиjен због новца, али да jе партизанска капа завршила на глави како би се истражитељи навели на криви траг.

Шпановић jе у кући живио сам, а имао jе родбину у Београду. Старац се хранио код сусjеде у селу, а био jе тих и повучен. Полициjа ће сутра наставити очевид.

 

Извор: index

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Gojko Lovrić

He was born in 1934 in the village of Klekovci, Bosanska Dubica County,

Jovo Šarović

Prijedor, Aerodromsko settlement He testifies: I was born on 7 January 1937 in

Dobrila Kukolj

Banja Luka She testifies: I was born in one of the most beautiful

REVIEWS

THE WITNESSES OF HELL t came the end of silence about the sufferings

SUMMARY

Regardless the possible reactions on this book, the author ascertains a tragic fact

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​