arrow up

Podijelite vijest:

OTKRIVENO CENTRALNO SPOMEN-OBILJEЖJE U ŠEKOVIĆIMA

http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat/nove/sekovici.jpgU centru Šekovića danas je, povodom Dana i krsne slave opštine – Velike Gospojine, otkriveno centralno spomen – obilježje svim poginulim srpskim borcima u ratovima od 1914. godine do posljednjeg odbrambeno – otadžbinskog rata.

Otkrivajući spomen-obilježje, načelnik opštine Šekovići Budimir Ninić podsjetio je da je njegova izgradnja počela 1998. godine.

“Na natpisu istaknutom na spomeniku vidljivo je da su obuhvaćeni svi borci koji su dali živote za odbranu srpske zemlje u proteklim ratovima.

Nismo ih dijelili na četnike niti partizane, poštujući njihovu žrtvu u borbi za slobodu svog naroda”, rekao je Ninić.

Predsjednik Skupštine opštinske Boračke organizacije Nedeljko Radivojević rekao je novinarima da je centralno spomen-obilježje izgrađeno zahvaljujući naporima opštinskih vlasti i pomoći Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske.

“Nakon više od 15 godina napokon smo uspjeli da završimo ovaj spomenik. Zahvalni smo resornom ministarstvu i opštini, koji su pomogli da dostojno obilježimo sjećanje na naše junake”, rekao je Radivojević.

Povodom Velike Gospojine jutros je u manastiru Lovnica služena liturgija, te položeno cvijeće i zapaljene svijeće u šekovićkoj Spomen – sobi.

Nakon otkrivanja spomen-obilježja, u sali Doma kulture, uz prigodan kulturno- umjetnički program, održana je svečana sjednica Skupštine opštine Šekovići, te upriličeno lomljenje slavskog kolača i svečani ručak.

Izvor:http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/baneri/srna.png

Vezane vijesti:

ŠEKOVIĆI : POMEN ZA SRPSKE ЖRTVE IZ SELA JELAČIĆI

 

NAJNOVIJE VIJESTI

Rezime

Bez obzira na eventualna reagovanja na ovu knjigu, autor konstatuje jednu tragičnu či­nje­nicu

Vasilije Karan

Banja Luka Kazuje: Koračao sam u koloni koja je vodila u Jase­no­vac. Kolona

Branko Graonić

Rođen 23. novembra 1939. godine u selu Velika Жuljevica, Bosanski Novi Kazuje: Rođen

Danica Praštalo

Rođena 14. marta 1933. godine u selu Aginci, Bosanska Dubica Svjedoči: Davne 1933.

Miloš Ćirić

Rođen 9. aprila 1937. godine u Gornjim Podgradcima, Bosanska Gradiška Piše: Moja sjećanja

Đuro Savatić

Rođen 6. maja 1927. godine, Starčevica, Banjaluka Kazuje: Otac Todor, rođen 1902. godine.

Tomo Lučić

Rođen 1. marta 1931. godine u selu Bistrica, opština Жepče Kazuje: Moji roditelji

Stojan Stojaković

Banjaluka Svjedoči: Rođen sam u selu Slabinja, Bosanska Dubica 15. 11. 1929. godine

Zorka Delić-Skiba

Rođena 1937. godine u selu Kruharima, opština Sanski Most Svjedoči: Rođena sam 27.

Gojko Lovrić

Rođen 1934. godine u selu Klekovci, Bosanska Dubica, profesor Svjedoči: Ovu istinitu i

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​