arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Откривен споменик кнезу Лазару

Директор Канцеларије за Косово и Метохију у Влади Србије Марко Ђурић свечано је данас открио споменик Светом кнезу Лазару у сјеверном дијелу Косовске Митровице.

Директор Канцеларије за Косово и Метохију у Влади Србије Марко Ђурић свечано је данас открио споменик Светом кнезу Лазару у сјеверном дијелу Косовске Митровице.
Споменик Светом кнезу Лазару

„Лазар је овде да остане, јер су и Срби овде да остану. Да смо могли подигли бисмо споменик да буде висок до неба, да се види са сваке тачке кугле земаљске, али ипак и овакав, велики је толико да га не могу никуда одавде понети и превише је леп и блистав да би га икада могли оставити“, рекао је Ђурић, честитајући Видовдан окупљеним грађанима.

Он је истакао да се Србија не може вољети без Косова и Метохије.

„Видовданска заклетва коју изговарамо на Косову и Метохији није само наша, то мора бити заклетва читавог српског народа“, рекао је Ђурић.

Он је навео да српски народ „не би постојао да није био загледан у прошлост, да кроз читаву своју нововјековну историју није градио будућност на темељима старе славе и са Косовом на уснама и срцу“.

„Косовска легенда има своју моралну и духовну компоненту и поучава нас како да будемо бољи људи“, рекао је Ђурић.

Он је додао да се „порука да је Косовски бој изгубљен због неслоге и издаје провлачи кроз читаву српску нововјековну историју као злокобни подсјетник и упозорење“.

„Ни данас порука о важности слоге и јединства није ништа мање актуелна и истинита него у време Карађорђа или балканских и светских ратова“, рекао је Ђурић додавши да у будућност се не може ићи без јасних и чврстих друштвених вриједности и идеала.

Ђурић је захвалио премијеру Србије Александру Вучићу на снази и визији што је подржао постављање споменика Светом кнезу Лазару.

„Многе Видовдане ћемо славити у будућности сваки пут мудрији, све сложнији и све јачи, клањајући се сенима косовских јунака“, поручио је Ђурић.

Извор: СРНА

 

Везане вијести:

Са мачем у руци: Постављен споменик кнезу Лазару у Kос. Mитровици

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Mile Vukelja

He was born on 16 of November 1930 in the village of Donja

Branko Graonić

He was born on 23 November 1939 in the village of Velika Žuljevica,

Tomo Lučić

He was born on 1 March 1931 in the village of Bistrica, Žepče

Gojko Lovrić

He was born in 1934 in the village of Klekovci, Bosanska Dubica County,

Jovo Šarović

Prijedor, Aerodromsko settlement He testifies: I was born on 7 January 1937 in

Dobrila Kukolj

Banja Luka She testifies: I was born in one of the most beautiful

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​