
U PETAK IZLOЖBA O SRBIMA U OSLOBODILAČKIM RATOVIMA 1912 – 1918.
Izložba “Srbija i Srbi na filmu u oslobodilačkim ratovima 1912-1918”, biće otvorena u petak, 14. decembra, u Jugoslovenskoj kinoteci u Beogradu. Veći dio fotografija, filmskih sličica, isječaka iz štampe, dokumenata i prvenstveno filmova koji čine sastavni dio izložbe, biće prvi put predstavljen javnosti. Riječ je o proširenoj i dopunjenoj postavki izložbe “Srbija i Srbi na filmu u Prvom svetskom ratu” urađene 2014. godine, povodom stogodišnjice od izbijanja Velikog rata, a koja je bila postavljena u tridesetak gradova Srbije i Republike Srpske, navedeno je na sajtu Jugoslovenske kinoteke. Zamisao nove izložbe, koju su osmislili autori stare – Aleksandar Erdeljanović i Božidar Marjanović – bio je da se šest godina srpskog ratovanja













