arrow up

Подијелите вијест:

МЈЕРЕ ЗАБРАНЕ ОПТУЖЕНИМ ЗА ЗЛОСТАВЉАЊЕ СРБА

http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat/nove/sud-bih.jpg

САРАЈЕВО, 22. АВГУСТА /СРНА/ – Суд БиХ одредио jе мjере забране Екрему Ибрачевићу, Сеjдалиjи Човићу и Фаруку Смаjловићу, оптуженим за ратни злочин против српских цивила на подручjу Сребреника 1992. године.

 

 

 

Изречене мjере подразумиjеваjу забрану међусобног и састаjања и контактирања са свjедоцима у овом предмету.

Ради извршења ове мjере, оптуженима се забрањуjе међусобно приближавање и приближавање свjедоцима на удаљености не мањоj од 50 метара, саопштено jе из Суда БиХ.

Мjере забране ће траjати док за тим постоjи потреба, а контрола њихове оправданости вршиће се свака два мjесеца. Оптуженима може бити одређен притвор уколико прекрше ове обавезе.

Ибрачевић, Човић и Смаjловић терете се да су од почетка jуна до краjа августа 1992. године на подручjу Тиње, Потпећи, Јасенице и других села општине Сребреник, те Брезjа и других села на подручjу општине Лопаре, починили ратни злочин против цивилног становништва.

Они су оптужени за злочине у заточеничким обjектима смjештеним у просториjама Мjесне заjеднице Рапатница и просториjама мjесног фудбалског клуба “Рапатница” у насељу Луке, општина Сребреник, коjи су служили за противзаконито затварање наjмање 40 цивила српске националности, према коjима jе поступано супротно одредбама Женевских конвенциjа.

Заточени цивили српске националности држани су у нечовjечним условима, мучени и злостављани на различите начине, употребом алата, лемилица и електричне струjе, а ниjе им пружана љекарска нити било каква помоћ.

Током злостављања, у коjем су учествовали и оптужени, заточеници су мучени на понижаваjуће начине, пуцано им jе из ватреног оружjа у близини тиjела, приjећено им jе смрћу, те су вишеструко премлаћивани и испитивани.
Ибрачевић jе био начелник воjне безбjедности Општинског штаба Териториjалне одбране Сребреник, Смаjловић командира вода Воjне полициjе, а Човић припадник Воjне полициjе.

Извор:http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/baneri/srna.png

Везане виjести: ОПТУЖНИЦА ЗА ЗЛОЧИНЕ НАД СРБИМА У СРЕБРЕНИКУ …

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Ilija Ivanović

He was born in 1928 in the village of Podgradci, Bosanska Gradiška County.

Vasilije Karan

Banja Luka He narrates: I was striding in the column which was taking

Mile Vukelja

He was born on 16 of November 1930 in the village of Donja

Branko Graonić

He was born on 23 November 1939 in the village of Velika Žuljevica,

Tomo Lučić

He was born on 1 March 1931 in the village of Bistrica, Žepče

Gojko Lovrić

He was born in 1934 in the village of Klekovci, Bosanska Dubica County,

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​