
POMEN ZA 29 BORACA POGINULIH NA ROGOSIJI
Boračka organizacija obilježila je 23 godine od stradanja 29 boraca Vojske Republike Srpske koji su na današnji dan 1992. godine poginuli u napadu neprijateljskih snaga na uzvišenju Rogosija kod Vlasenice. Memorijalnom skupu kod spomen-obilježja poginulim ratnicima na Rogosiji prisustvale su i delegacije boračkih udruženja, logoraša, opštinskih vlasti u Vlasenici, te članovi porodica poginulih junaka i njihovi saborci. Parastos poginulima služio je sveštenik Vladimir Radonjić, koji je u prigodnoj besjedi nakon bogosluženja rekao da se nikada ne smije zaboraviti žrtva koju su borci Rogosije podnijeli za odbranu Republike Srpske. “Kada jedan mladi život ode sa ove zemlje, ne ode samo on i mi ne izgubimo samo njega, nego izgubimo i njegovu










