
ЗАХТЈЕВ ЗА УКЛАЊАЊЕ СПОМЕНИКА ПРИПАДНИЦИМА ХВО-а
ДЕРВЕНТА, (СРНА) – Удружење ратних заробљеника из Дервенте осудило jе подизање споменика припадницима 103. бригаде ХВО на католичком гробљу Рабић код Дервенте и оциjенило церемониjу откривања споменика као провокациjу, jер су у њоj учествовала лица обучена у униформе ХВО-а са оружjем. Удружење ратних заробљеника из Дервенте захтиjева од инспекциjских органа да уклоне споменик хрватским воjницима на католичком гробљу Рабић и наводе да он представља провокациjу. Бивши заробљеници хрватских логора подсjећаjу да су управо припадници ове jединице за вриjеме рата 1992. године починили наjстрашниjе злочине над српским цивилима коjи су били заробљени у четири логора у Дервенти. Предсjедник Удружења ратних заробљеника из Дервенте Драго Кнежевић рекао jе да се jедан од












