
Rušili srpske svetinje a sada dolaze da se pomole za zdravlje
Okupirane teritorije – Praznik svetih čudotvoraca Kozme i Damjana obeležen je u subotu svetom arhijerejskom liturgijom u istoimenom manastiru u Zočištu kod Orahovca na okupiranim teritorijama. Svetoj liturgiji koju je služio vladika Teodosije, episkop raško-prizrenski, uz sasluženje sveštenstva prisustvovalo je više stotina vernika koji su pristigli iz svih krajeva okupiranih teritorija ali i centralne Srbije. „Posebno me raduje što je na ovogodišnju slavu stigao veliki broj vernika, koji je, kako se procenjuje, naveći od kada je manastir obnovljen“ – istakao je Marjan Šarić, predsednik srpske opštine Orahovac, na čijem poručju se nalazi manastir Zočište i istoimeno selo. I dok objašnjava da osim nekoliko monaha u manastiru, u Zočištu od 1999.












