
OBILJEЖENO 20 GODINA OD STRADANJA OSAM SRPSKIH CIVILA
BRATUNAC, 8. AVGUSTA /SRNA/ – Služenjem parastosa i prisluživanjem svijeća na gradskom groblju u Bratuncu danas je obilježeno 20 godina od stradanja osam srpskih civila iz sela Ježeštice koje su ubile muslimanske oružane snage iz Srebrenice.Predsjednik Mjesne zajednice Ježeštica Luka Bogdanović rekao je novinarima da su muslimani u mučkom napadu na ovo selo 8. avgusta 1992. godine u dvorištima kuća i na njivama, dok su obavljali poljoprivredne radove, ubili osam civila, od kojih su dvije žene, a jedan mještatin koji je teško ranjen je kasnije umro u bolnici. Mještanin Ježeštice Mikajlo Mlađenović rekao je da su mu muslimani 12. jula ranili oca koji je kasnije umro u bolnici, a 8.












