
Obilježavanje 23 godine od stradanja Srba u Kravici
Udruženje za društvena istraživanja i komunikacije (UDIK) iz Sarajeva sutra će u ovom gradu obilježiti godišnjicu stradanja Srba u Kravici, kod Bratunca, a u utorak, 5. januara, aktivisti ovog udruženja prisustvovaće komemoraciji u Kravici gdje će polaganjem vijenca odati počast nastradalim žrtvama. Muslimanske snage iz Srebrenice upale su na pravoslavni Božić, 7. januara, 1993. godine u ovo selo i ubile 49 mještana. U UDIK-u smatraju da je obilježavanje svih stratišta važno za BiH, naročito za grad Sarajevo, te da negiranje ovog zločina može otežati kulturu sjećanja i proces pomirenja u BiH. “Svjesni smo razilaženja u pitanju svih ratnih zločina u BiH, ali smo isto tako svjesni svoje obaveze da obilježimo













